25 Ekim 2011 Salı

Kaleci Fabrikasının Ürünleri

18 Nisan 1991...

Tınaz Tırpan yönetimindeki Fenerbahçe ligin son maçında Todor Veselonoviç kumandasındaki Gaziantepspor'u Aykut Kocaman ve Sercan Görgülü'nün golleriyle 2-0 yenerken bu maç Alman Toni Schumacher'in de Fenerbahçe'deki son resmi maçı oluyordu.

Fenerbahçe bu maçtan bugüne (25.10.2011) 675 Lig maçına çıktı.Rahmetli Robert Enke'nin 2003-04 sezonunun açılışındaki 1 maçı dışında 674 maçta sarı lacivert kaleyi Türk kaleciler korudu.

Bu seriye en uygun sözcük "gelenek" olmalı ! Çalkantılı dönemler,kaçan şampiyonluklar&kupalar, yenen hatalı goller ,kızışan transfer gündemi ,menajer tavsiyeleri , sıkça rastlanan ani kararlar geleneği -şaşırtıcı bir şekilde-bozamadı...

Değerli "geleneği", Yaşar Duran ,Engin İpekoğlu ,Rüştü Reçber -Volkan Demirel gibi baş aktörlerin yanında Neşet Muharrem ,Altay Dağdelen,Can Okuyucu,Kazım Konak,Murat Şahin, Fevzi Layiç,Oğuz Dağlaroğlu, Recep Biler, Volkan Babacan,Serdar Kulbilge,Serkan Kırıntılı,Mert Günok yardımcı oyuncular sürdürdüler...

Baş aktörlerin tamamı milli takımın da 1.kalecisi olmayı başardılar.

Rüştü Reçber'den başlayarak kaleyi koruyan tüm kaleciler ya Fenerbahçe'de büyüdü,ya da Fenerbahçe'nin altyapısından yetiştiler/geldiler.

Fenerbahçe'nin altyapı takımları 20 yıldır fazla mesai yapıyorlar !
İşte liglerde halen oynayan Fenerbahçe kökenli kaleciler:
Şampiyonluk Detaylarda Gizlidir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder